Dwu pytaniowy poradnik wyboru idealnej drabiny – Mateo

Dwu pytaniowy poradnik wyboru idealnej drabiny

Twoja stara drabina nie nadaje się już do użytku, a planujesz remont w domu? A może czas kupić nowy sprzęt dla Twojej firmy remontowej? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to oznaczać to może tylko jedno — przed Tobą wybór nowego narzędzia pracy. Mowa oczywiście o drabinie, a jeśli na samą myśl o kilkugodzinnych poszukiwaniach sklepowych dostajesz białej gorączki, to sprawdź na jakie pytania musisz sobie odpowiedzieć, zanim wejdziesz do sklepu.

Po pierwsze – gdzie będziesz używać drabiny?

Na samym początku zastanów się, do czego ma Ci służyć nowe narzędzie. Czy drabina potrzebna Ci jest do prac domowych na niskim poziomie zaawansowania, czy może chcesz jej używać firmowo, gdzie pracownicy potrzebują jej do poważniejszych i trudniejszych zadań. Jeśli drabina będzie używana tylko do łatwych prac domowych, mówimy tu o drabinie typu I. Drabiny tego typu najczęściej wykonane są z aluminium, a ich rozpiętość nie przekracza trzech metrów. Jeśli taka długość nie jest dla ciebie zadowalająca, to warto pomyśleć o drabinie rozsuwanej, która pozwala na regulację wysokości. Przemyśl też, czy będziesz miał gdzie oprzeć drabinę, jeśli potrzebujesz mobilności, wybierz modele wolnostojące.

Po drugie, kto będzie używać drabiny?

Sprawa komplikuje się, kiedy drabina będzie pomocą zawodową. W przypadku prac remontowo-budowlanych, należy zwrócić uwagę na to, że fachowcom potrzebny będzie porządny sprzęt, który nigdy ich nie zawiedzie. Drabiny typu II i III, czyli te, których używa się do prac średnich i ciężkich, wykonane są z lepszych materiałów, przez co są dużo cięższe niż te przydomowe. Zapewnia to na lepszą stabilność, w momencie, gdy pracownik oprócz swojego ciężaru wnosi na drabinę również ważące sporo narzędzia. Do prac magazynowych najlepiej sprawdzą się drabiny z dużą platformą.

A teraz biegiem do sklepu!

Planując zakup drabiny najważniejszym jest, aby skupić się na dwóch pytaniach: gdzie i kto będzie używał tego sprzętu. Kiedy poznamy na to odpowiedź, wybór nowego towarzysza prac będzie już czystą przyjemnością.

autor: MATEO
data: 05.03.2020