Jak dobrać sprzęt do rodzaju remontu? – Mateo

Jak dobrać sprzęt do rodzaju remontu?

Prowadzenie firmy remontowej, nie mówiąc już o podjęciu się tego zadania na własną rękę, wiąże się z wieloma decyzjami. Najważniejszą, choć jedną z wielu, jest prawidłowa odpowiedź na pytanie – jaki dobrać sprzęt do rodzaju remontu?

Odpowiedź zależy od wielu czynników. Od tego, czy remont przeprowadzamy wewnątrz czy na zewnątrz budynku, a w przypadku tego drugiego – jakie panują warunki atmosferyczne. Wszystko zależy również od wielkości powierzchni remontowanej.

Drabiny a rusztowania

Rusztowanie to konstrukcja, umożliwiająca pracę na dużej wysokości, dlatego korzysta się z niej najczęściej od zewnętrznej strony budynku – choć oczywiście nie tylko. To rozwiązanie tymczasowe, wykorzystywane jedynie podczas prac remontowych. Istnieje cały wachlarz rusztowań do wyboru, a różnią się one najczęściej materiałem, z którego zostały wykonane.

Największą popularnością cieszą się rusztowania jezdne z lekkiego aluminium, które jest wytrzymałe oraz mobilne. Umożliwia łatwą i zwinną zmianę położenia, czyli stanowiska pracy. Oferowane przez nas rusztowania jezdne posiadają grubą powłokę antypoślizgową od wewnętrznej strony i gumową powłokę, którą pokryte są kółka, uniemożliwiającą poślizg i zapobiegającą niszczeniu podłoża.

Z drabiny z większą śmiałością można korzystać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Są z reguły mniejsze i bardziej mobilne. Do najbardziej popularnych drabin należą te aluminiowe, ze względu na lekkość i wygodę użytkowania. Dodatkowe zastosowanie nakładek antypoślizgowych zapewni bezpieczeństwo – tak dla użytkownika, jak i podłoża, na którym drabina się znajduje.

Kolejnym wartym uwagi rozwiązaniem jest drabina z włókna szklanego. To idealne rozwiązanie do prac, przy których jesteśmy narażeni na kontakt z przewodami pod wysokim napięciem. Szkło to doskonały izolator, zatem stanowi odpowiednie rozwiązanie dla osoby, wykonującej czynności związane z ekspozycją na elektryczność. Poza tym, podobnie do drabiny aluminiowej, drabina szklana jest lekka i mobilna. Doskonale sprawdzi się również w otoczeniu domowym oraz biurowym.

Zarówno w przypadku rusztowań, jak i drabin, podczas korzystania z nich należy przestrzegać podstawowych zasad BHP. Warto również zaopatrzyć się w antypoślizgowe nakładki, które uniemożliwią zbędny ruch sprzętu i ochronią podłoże, na którym się znajduje.

autor: MATEO
data: 11.12.2019