Jakie są zalety rusztowań jezdnych? – Mateo

Jakie są zalety rusztowań jezdnych?

Skład i mechanizmy – rodzaje rusztowań

Rusztowanie to tymczasowa konstrukcja umożliwiająca pracę na wysokości. Ogromna różnorodność rusztowań, jakie oferują nam producenci, powoduje jednak, że często mamy problem z podjęciem decyzji, jaki sprzęt będzie dla nas odpowiedni. Mamy do wyboru rozmaite rodzaje konstrukcji, wykonane z różnych surowców, takich jak drewno, stal, aluminium, włókno szklane. Zdecydowanie coraz większą popularność zyskują rusztowania z lekkiego aluminium, zwłaszcza w przypadku rusztowań z grupy jezdnych.

rusztowanie

Rusztowania o wielu zaletach

Rusztowania aluminiowe mają wiele zalet. Są bardziej wytrzymałe i stabilne, a surowiec, z którego zostały wykonane z łatwością poddaje się obróbce, formowaniu oraz łączeniu poprzez nitowanie, dzięki czemu można stworzyć z niego rusztowanie o bardzo skomplikowanej konstrukcji. Rusztowania takie nie są ani palne ani toksyczne, a przy okazji odporne na korozję, dlatego nie wymagają kłopotliwych zabiegów konserwacyjnych i można na nich pracować nawet w najbardziej wymagających środowiskach pracy – jak zakłady chemiczne albo zakłady spożywcze.
Niepodważalnie, największą zaletą konstrukcji wykonanej z aluminium, jest jej niewielki ciężar, który pozwala na bezproblemowy transport, montaż, jak i demontaż.

Rusztowania jezdne – mobilność i wygoda

Rusztowania przejezdne są mobilne dzięki rolkom jezdnym, co umożliwia łatwą i szybką zmianę położenia – stanowiska pracy. Rolki jezdne wyposażone są w hamulec i regulację wysokości (nawet do 28 cm), która pomaga zniwelować nierówności podłoża. Należy jednak zwrócić uwagę na tworzywo, z jakiego zostały wykonane kółka – najlepsza będzie gumowa powłoka, która utrudni ewentualny poślizg, a przy okazji nie uszkodzi naszych paneli, jeśli prace będą wykonywane w mieszkaniu.

rusztowanie

Rusztowania jezdne to bardzo bezpieczne konstrukcje. Ich wewnętrzna strona posiada antypoślizgowe szczeble, a sam pomost również wykonany jest z wielowarstwowej płyty pokrytej antypoślizgową powłoką. W przypadku wyższych rusztowań, użytkowników chronią z każdej strony także barierki oraz drewniane burty przypodłogowe.

autor: MATEO
data: 29.10.2019