Rusztowania aluminiowe - jakie są ich zalety? – Mateo

Rusztowania aluminiowe – jakie są ich zalety?


Rusztowania Drabex

Rusztowania aluminiowe to stosunkowo nowe rozwiązanie w branży budowlanej. Coraz więcej firm oferujących akcesoria i konstrukcje budowlane (np. Drabex) wprowadza je w ofertę swoich produktów. Rusztowania aluminiowe zaczynają powoli wypierać z rynku swoje poprzedniczki ze stali nierdzewnej. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę, że lista ich zalet jest naprawdę długa. Najczęściej są to także rusztowania jezdne, a taką mobilnością i niską ceną nie mogą pochwalić się rusztowania stalowe.

Rusztowania dla profesjonalistów i amatorów

Rusztowania aluminiowe mogą być wykorzystywane zarówno przez firmy budowlane jak i indywidualnych klientów (np. do prac remontowych takich jak malowanie, remonty elewacji, wentylacji itd.), gdyż łatwo się je montuje. Najczęściej składają się z modułów, do złączenia których nie jest konieczne użycie dodatkowych narzędzi.

Rusztowania tego typu są stabilne i bezpieczne w użytkowaniu, tworzone z myślą o wszelkich zasadach BHP. Jak możemy przeczytać na stronie firmy Drabex, rusztowania aluminiowe to gwarancja bezpieczeństwa użytkowania na długie lata. Są one bowiem odporne na warunki pogodowe (w przypadku prac remontowych prowadzonych na zewnątrz) i korozję. Nie wymagają specjalnej konserwacji, co znacznie ułatwia pracę z nimi zarówno profesjonalistom jak i amatorom prac budowlanych. Rusztowania aluminiowe sprawdzają się także, gdy potrzebne jest wykonanie skomplikowanej konstrukcji, gdyż materiał, z którego są wykonane, łatwo poddaje się obróbce.

Dodatkowo rusztowania aluminiowe występują w bardzo zróżnicowanych pod względem wysokości wariantach – można znaleźć takie, które liczą sobie aż 25 metrów!

Rusztowania aluminiowe – lekkie, więc praktyczne

O ich przewadze nad rusztowaniami stalowymi decyduje przede wszystkim lekkość konstrukcji, która równocześnie nie wpływa na jej wytrzymałość. Poszczególne elementy są bardzo łatwe w łączeniu, a że nie ważą dużo, mogą być szybko montowane i demontowane przez pojedynczą osobę. W dodatku często występują w wariancie rusztowania jezdnego – jako że są lżejsze od rusztowań stalowych, mogą być bezpiecznie przemieszczane z miejsca na miejsce bez konieczności rozkładania na części pierwsze.

Ta praktyczna zaleta sprawia, że rusztowania aluminiowe zyskują coraz więcej zwolenników, a profesjonalne firmy, jak Drabex, oferujące je w zestawie swoich produktów – coraz więcej zadowolonych klientów.

Zobacz naszą ofertę rusztowań Drabex tutaj >>

autor: MATEO
data: 28.05.2019