Rusztowania - jakie są rodzaje? – Mateo

Rusztowania – jakie są rodzaje?Rusztowania Faraone

Rusztowanie to tymczasowa konstrukcja umożliwiająca bezpieczną pracę na wysokości. Składają się z pionowych, połączonych ze sobą słupów, zazwyczaj wykonanych ze stali lub aluminium. Nietrudno się domyśleć, że rusztowania odgrywają znaczącą rolę w budownictwie i w trakcie remontu miejsc poza zasięgiem naszych dłoni. Renomowani producenci rusztowań, np. Faraone, dużą wagę przykładają do konstrukcji swoich produktów, a także do jak najlepszego dostosowania ich do potrzeb wszystkich klientów. Właśnie dlatego na rynku można znaleźć szeroki wachlarz rusztowań – poszczególne rodzaje różnią się głównie sposobem i formą połączeń elementów.

Rusztowania warszawskie (kolumnowe)

Są to konstrukcje łączone czopowo, zbudowane z identycznych modułów. Składają się z pionowych rur, do których podłączone są mniejsze elementy. Na popularność rusztowań warszawskich składa się stosunkowo niska cena oraz łatwość montażu. Poszczególne segmenty rusztowania są z reguły lekkie i mogą być noszone przez jednego człowieka. Stosuje się je głównie przy pracach na niewielkich wysokościach, dlatego często wybierane są przez indywidualnych klientów, a nie firmy budowlane. Rusztowania warszawskie doskonale sprawdzają się bowiem przy pracach ociepleniowych i elewacyjnych.

Rusztowania ruchome (jezdne)

Rusztowania jezdne – produkowane przez znane firmy typu Faraone – to konstrukcje, które składają się ze sztywnych elementów, ale wyposażone są w kółka. Umożliwiają one wygodne przemieszczanie bez konieczności czasochłonnego demontażu i ponownego montażu, gdyż mogą być przesuwane w stanie złożonym. Posiadają samozatrzaskowy system, przez co nie wymagają użycia narzędzi. Rusztowania jezdne są wykonane z różnych materiałów, najczęściej z aluminium. Jest to przemyślane rozwiązanie konstrukcyjne, gdyż lekkość tego tworzywa zapewnia łatwiejsze przemieszczanie konstrukcji z miejsca na miejsce. Różne są nazwy rusztowań ruchomych – na stronie firmy Faraone możemy znaleźć je jako “wieże jezdne”.

Podział rusztowań ze względu na materiał

Rusztowania dzieli się także ze względu na materiał, z jakiego zostały wykonane. Oczywiście w pracach budowlanych nie stosuje się już konstrukcji drewnianych.

Zobacz naszą ofertę rusztowań Faraone tutaj >>

autor: MATEO
data: 28.05.2019