W jakie rusztowanie najlepiej zainwestować? – Mateo

W jakie rusztowanie najlepiej zainwestować?

Prowadząc własną firmę budowlaną, często musimy podjąć bardzo ważne decyzje. Dlatego wybór między inwestycją w rusztowanie a wynajmem takiego sprzętu pojawia się bardzo często. Zakup rusztowania zapewne gwarantuje nam wiele korzyści. Jednocześnie decydując się na taką inwestycję powinniśmy posiadać znaczną wiedzę techniczną i merytoryczną. Producenci oferują wiele ciekawych rozwiązań, dlatego warto znać ich produkty i narzędzia.

Kryteria

Jest wiele rodzajów rusztowań, w które możemy zainwestować. W wyborze konstrukcji możemy się kierować jednak pewnymi kryteriami – m.in. konstrukcja oraz materiał. Na rynku znaleźć można rusztowania różniące się od siebie budową – ramowe, modułowe, stojakowe, kozłowe, specjalne oraz wspornikowe. Rusztowania możemy również rozróżnić ze względu na materiały, z którego są wykonane – drewniane, stalowe, aluminiowe oraz wykonane z włókna szklanego. Jednak najważniejsze jest, by w trakcie dokonywania wyboru kierować się również zasadami BHP – konstrukcja musi być bezpieczna i stabilna.

Rusztowanie jezdne

Rusztowanie jezdne jest najpopularniejszym rodzajem tego typu konstrukcji wykorzystywanych podczas remontów i budowy. Ma bardzo szerokie zastosowanie i można je dostosować do wszystkich warunków. Konstrukcja jest bardzo lekka. Stabilność — to również wielki plus tego typu rusztowania. Konstrukcję jezdną można bardzo łatwo montować oraz demontować i nie potrzeba do tego dodatkowych narzędzi. Jest to bardzo bezpieczne i funkcjonalne rusztowanie.

Rusztowanie elewacyjne

Rusztowanie elewacyjne jest konstrukcją systemową. Ramowa i sztywna budowa takiego rusztowania, idealnie sprawdzi się przy montażu oraz demontażu. Przy wyborze takiego rusztowania musimy zwrócić uwagę na jego parametry techniczne. Tego typu konstrukcję często są potwierdzone specjalnymi certyfikatami bezpieczeństwa.

Zakup

Jeżeli rusztowanie jest konstrukcją niezbędną w naszej pracy, to warto w nie zainwestować, szczególnie w wysoko jakościowy sprzęt. Ceny rusztowań dedykowane profesjonalistom są bardzo różne i zależą od ich złożonej konstrukcji.

autor: MATEO
data: 20.11.2019